С гола на Карим Бензема в 18-та минута в първия осминафинален мач от Шампионската лига срещу Наполи на „Сантиаго Бернабеу“, Реал Мадрид изравни рекорда си за отбелязани голове в последователни двубои – 41. За четвърти път в своята 115-годишна история „кралете“ постигат подобно постижение.

Последният мач, в който Реал Мадрид не успя да отбележи гол е на 26 април 2016 година срещу Манчестър Сити в полуфиналния мач реванш от Шампионската лига, който завърши 0:0.

Головата поредица на Реал Мадрид започна от двубоя срещу Реал Сосиедад. В 41 мача „белия балет“ е отбелязал 112 гола.

Реал Мадрид постигна това постижение през сезон 2011/12, когато начело на отбора бе Жозе Моуриньо, а в 41 двубоя тимът реализира 135 попадения.

Реал Мадрид прави подобна серия в периода от сезон 1987/88 и 1988/89 при Лео Беенхакер.

За първи път „кралете“ постигат това в периода между сезоните 1951/52 и 1952/53.

Следващата цел на водения от Зинедин Зидан отбор е да подобри абсолютния рекорд, който се държи от Барселона. Каталунците отбелязват голове в 44 поредни мача в периода от сезон 1942/43 и 1943/44.