Реал Мадрид победи Ливърпул с 1:0 на стадион "Сантяго Бернабеу" в мач реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Карим Бензема през втората част. Реал Мадрид бе по-добрият отбор на терена, като и създаде по-чистите положения в срещата, но великолепни намеси на Алисон лишиха "белия балет" от това да отбележи по-рано. Ливърпул приключи участието си в турнира и ще се фокусира върху преследването на топ 4 във Висшата лига.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Във втората минута Реал Мадрид организира първата си атака, при която Карим Бензема бе изведен сам срещу вратаря, но Алисон успя да отрази. Страничният съдия размаха флага си за засада. Само пет минути след това Мохамед Салах отне топката след грешка на Антонио Рюдигер, а египтянинът отклони към Дарвин Нунес, който навлезе в наказателното поле и стреля, но Тибо Куртоа спаси с крак.

В 11-а минута отскочила топка се озова у Тони Кроос, който не се поколеба да отправи удар от разстояние, но Алисон бе добре пласиран и улови. Само три минути след това Винисиус Жуниор получи центриране, а защитата на Ливърпул не се ориентира добре, при което бразилецът веднага шутира, но Алисон направи феноменално спасяване. Малко след това Реал организира нова постепенна атака, а накрая Едуардо Камавинга бе намерен извън наказателното поле. Французинън отправи топовен изстрел, който срещна напречната греда. Късмет за Ливърпул!

В 22-а минута Лука Модрич също опита късмета си от разстояние, но мощният удар на хърватина не попадна в целта. Четири минути след това Трент Александър-Арнолд отправи меко центриране, което бе засечено с глава от Коди Гакпо, но топката мина встрани от дясната греда на Куртоа.

Дарвин Нунес получи на крилото в 33-а минута и преодоля добре Карвахал, за да отправи удар по диагонала, който бе спасен от Тибо Куртоа с една ръка. Само корнер за Ливърпул. Секунди след това Винисиус Жуниор за пореден път овладя топка на фланга, навлезе навътре и стреля, но Алисон бе на добра позиция и улови. Нова чудесна атака на Ливърпул, при която Диого Жота отклони към Коди Гакпо в наказателното поле, а нидерландецът шутира в близкия ъгъл, но Куртоа пак блесна със спасяване.

Ливърпул Реал Мадрид статистика

източник: Sofascore

Това бе и всичко за първата част, а двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 53-а минута Ливърпул допусна огромна грешка в защита, след която Валверде бе изведен очи в очи с Алисон, но бразилският страж отново бе невероятен и спаси. Последва удар от Карим Бензема, но вратарят на мърсисайдци улови спокойно. Четири минути след това Ливърпул направи двойна смяна, при която се появиха Харви Елиът и Роберто Фирмино за сметка на Дарвин Нунес и Диого Жота.

Лука Модрич демонстрира страхотна индивидуална техника, след което центрира в наказателното поле, а Валверде се извиси зловещо, но ударът му с глава премина над напречната греда на Алисон. Винисиус Жуниор дриблира чудесно покрай няколко противникови състезатели, преди да намери Карим Бензема, който шутира с десния крак, но топката прелетя високо над вратата на Ливърпул. В 73-а минута Джеймс Милнър напусна терена за сметка на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

В 79-а минута Винисиус Жуниор бе изведен на чиста позиция, но не успя да отправи удар, но докато беше паднал на земята отклони топката към Карим Бензема, който на празна врата нямаше проблем да завърши, за да открие резултата - 1:0 за Реал Мадрид.

Лука Модрич и Бензема напуснаха, а на терена вече вместо тях са Родриго и Дани Себайос. Малко след това Винисиус Жуниор и Тони Кроос получиха заслужена почивка, а техните места бяха заети от Орелиен Чуамени и Марко Асенсио. Дани Карвахал също бе заменен от Лукас Васкес. В добавеното време на срещата Реал Мадрид имаше претенции за дузпа, след като Родриго отправи удар, а тя се отклони леко от ръката на Костас Цимикас. Съдията реши сам да разгледа ситуацията на ВАР. Наказателен удар не бе отсъден от главния арбитър.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо, 8. Тони Кроос, 12. Едуардо Камавинга, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валдерде, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Треньор: Карло Анчелоти

Ливърпул: 1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 66. Трент Александър-Арнолд, 3. Фабиньо, 7. Джеймс Милнър, 18. Коди Гакпо, 20. Диого Жота, 27. Дарвин Нунес, 11. Мохамед Салах

Треньор: Юрген Клоп