Реал Мадрид и РБ Лайпциг завършиха 1:1 в мач от 1/8 финалите в Шампионска лига, но "лос бланкос" продължават към следващата фаза с общ резултат 2:1.

Днешните гости имаха добри възможности през първата част, но до гол не се стигна.

В началото на второто полувреме Винисиус се забърка в нова спорна ситуация, след като удари Вили Орбан без топка. Арбитърът показа жълт картон на бразилеца въпреки претенциите от треньорския щаб на "биковете" за директен червен.

В 65-ата минута именно Винисиус откри резултата, след прекрасна асистенция на Джуд Белингам.

Три минути по-късно Вили Орбан изравни след удар с глава и върна интригата.

В добавеното време Дани Олмо опита елегантен прехвърлящ удар, но топката кацна върху напречната греда.

Така Лайпциг отпадна, а Реал Мадрид продължава към 1/4 финалите.

Gulliver/GettyImages
49 снимки

Лайпциг започна много смело в първите няколко минути. Германският клуб имаше преимущество във владението на топката, но добрите положения липсваха.

В 10-ата минута Бенямин Шешко бе извден с хубав пас зад защитата. Нападателят излезе сам срещу вратаря и бе подкрепен от Симонс и Опенда. Словенецът обаче завърши сам и прати топката право в Лунин. След атаката последва и сигнал за засада, а при повторенията се видя, че такава имаше.

Две минути по-късно Чуамени центрира към Винисиус, който стреля атрактивно с гърди, но не намери очертанията.

След четвърт час игра Дани Олмо се освободи с елегантен финт от противников състезател и извде Лоис Опенда. Нападателят напредна с топката и шутира по диагонал, но в аут.

Пет минути преди почивката Давид Раум върна топката от аутлинията към Шави Симонс, който стреля с фалцов удар към далечния ъгъл, но в Андрий Лунин се намеси. От последвалия корнер дойде и нова възможност. Опенда пое топката с гърди и отправи мощен изстрел, който премина на сантиметри от гредата.

В крайна сметка голове през първото полувреме не паднаха.

Карло Анчелоти не остана доволен от играта в атака и още на почивката замени Едуардо Камавинга с Родриго.

Въпреки това първата възможност отново се откри пред Лайпциг.  В 46-ата минута Андрий Лунин излезе неразчетено и Лоис Опенда чукна топката покрай него. Нападателят обаче стигна до аутлинията и при обръщането вратаря се върна и поправи грешката си.

Девет минути по-късно се разигра изключително спорна ситуация. Винисиус препъна Орбан в средата на терена, но съдията пусна авантаж. Двмата играчи обаче имаха словесен спор, който завърши с посягане на звездата на Реал, а капитанът на Лайпциг падна на земята. Показан бе жълт картон, а Марко Розе беше бесен, защото очакваше бразилецът да бъде изгонен.

В 65-ата минута Реал Мадрид откри резултата! "Лос бланкос" избуханха с прекрасна контраатака. Джуд Белингам напредна с топка в крака, след което пусна уникално подаване към Винисиус. Бразилецът запази спокойствие и от добрата позиция се разписа за 1:0.

Само три минути по-късно Лайпциг върна интригата. Давид Раум получи топката на левия фланг и центрира към Вили Орбан. Защитникът изпълни сложен удар с глава, но все пак изравни резултата.

Две минути преди края Родриго направи интригуващ индивидуален пробив и завърши атаката, но насочи топката в обсега на Гулачи.

В добавеното време Дани Олмо пое топката на гърди в наказателното поле и опита елегантно да прехвърли вратаря, но топката кацна на напречната греда.

Реал Мадрид все пак издържа и се класира за 1/4 финалите.

FT РЕАЛ МАДРИД – РБ ЛАЙПЦИГ 1:0 (2:1 общ резултат)

1:0 Винисиус 65'

1:1 Вили Орбан 68'

Състави на двата отбора:

РЕАЛ МАДРИД: 13. Андрий Лунин – 2. Даниел Карвахал, 22. Антоино Рюдигер, 6. Начо Фернандес (К), 23. Ферлан Менди – 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос, 12. Едуардо Камавинга – 5. Джуд Белингам , 7. Винисиус Жуниор

Старши треньор: Карло Анчелоти

РБ ЛАЙПЦИГ: 1.Петър Гулачи – 22. Давид Раум, 23. Кастело Лукеба, 4 Вили Орбан (К), 39. Бенямин Хенрикс – 24. Ксавер Шлагер, 8. Амаду Айдара– 8. Шави Симонс, 7. Дани Олмо – 30. Бенямин Шешко, 17. Лоис Опенда

Старши треньор: Марко Розе