Реал Мадрид победи Шериф Тираспол с 3:0 в мач от Група D и си осигури място в осминафиналите на турнира. С победата „лос бланкос“ събраха актив от 12 точки, с две повече от втория Интер и гледат смело към трофея. От своя страна молдовския шампион си осигури участие в Лига Европа напролет.

БГНЕС
6 снимки

Гостите успяха да открият резултата след половин час игра, когато Давид Алаба бе точен. В добавеното време на първото полувреме Реал Мадрид удвои преднината си с гол на Тони Кроос.

Малко след началото на втората част Карим Бензема реализира и трети гол за гостите, оформяйки крайния резултат.

лезлият като резерва Марко Асенсио можеше да направи резултата още по-убедителен в полза на Реал минута преди края на редовното време, но стражът на Шериф отрази удара му, което бе и последното по-сериозно действие в двубоя.