Реал Мадрид стартира успешно надпреварата в група G на Шампионската лига тази година. "Белият балет" победи Рома с 3:0 и заслужено ликува на "Сантяго Бернабеу".

Иско откри за Реал Мадрид в 45-ата минута на двубоя, а Гарет Бейл покачи на 2:0 в 58-ата минута. Третото попадение бе дело на заменилия Бейл Мариано Диас във втората минута на добавеното време на мача.

Реал Мадрид няма загуба на своя стадион в групите на Шампионската лига вече 26 мача, от 21 октомври 2009-а година, когато допусна поражение от Милан с 2:3. "Белият балет" оглави и временното класиране в групата си с 3 точки, след като в другата среща Виктория Пилзен и ЦСКА Москва завършиха при 2:2.

Мадридчани изиграха силен мач и не бяха затруднени от италианския си съперник, като започнаха с успех защитата на титлата си от миналия сезон.

Силен мач за Реал отново изигра хърватският национал Лука Модрич.

Двубоят започна с натиск на домакините, като още в 4-ата минута Гарет Бейл пропусна добра възможност да даде преднина на Реал. Бейл обаче стреля край дясната греда на вратата на Рома.

Нов пропуск последва в 8-ата минута. Иско бе намерен с удобен пас и стреля без забавяне, но Робин Олсен спаси. Минута по-късно Серхио Рамос опита да засече подаване от Кроос, но прати топката над гредата.

Първата по-добра възможност за Рома бе в 15-ата минута. Ченгиз Юндер пробва мерника си от далеч, но бе неточен.

Карим Бензема на свой ред пропусна при удар с глава в 16-ата минута на срещата, а същото направи и Марсело, стреляйки от далечно разстояние.

Гостите също търсеха своите възможности, като в 30-ата минута Стивън Нзонзи пропиля една от малкото за Рома през първото полувреме, след като не успя да преодолее Кейлор Навас.

Мигът за Реал Мадрид през първото полувреме дойде в самия край частта. Иско изпълни отлично пряк свободен удар в 45-ата минута и реализира за 1:0 за испанския гранд.

20 снимки

След почивката ситуацията на терена не се промени, а Реал продължи да държи контрола върху мача. Отличен шанс се откри пред Гарет Бейл в 50-ата минута, когато той получи добра топка от Карим Бензема, но стреля вляво от вратата.

Минута по-късно Бейл отправи нов удар, но Робин Олсен успя да отклони топката, която се удари в гредата.

Реал нанесе втория си удар в 58-ата минута. Лука Модрич изведе брилянтно Гарет Бейл в атака и той не сгреши, за да покачи на 2:0 за мадридчани.

Възможност пред Рома се откри в 64-ата минута, когато Един Джеко бе изведен в обещаваща позиция, но изстрелът му бе блокиран от защитник. Малко по-късно пък Каземиро получи удобен пас и стреля от радстояние, но над гредата.

Тони Кроос пък не успя да преодолее Олсен в 73-ата, а 6 минута след това влезлият като резерва Марко Асенсио също пропусна от добра позиция.

Друга резерва - Мариано Диас обаче бе точен във втората минута на добавеното време. Мариано получи от Марсело и с хубав удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Рома за крайното 3:0.

Стартовите състави:

Реал Мадрид: Кейлор Навас, Даниел Карвахал, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Тони Кроос, Карим Бензема, Лука Модрич, Гарет Бейл, Марсело, Каземиро, Иско

Рома: Робин Олсен, Алесандро Флоренци, Костас Манолас, Федерико Фасио, Александър Коларов, Николо Саниоло, Стивън Нзонзи, Даниеле Де Роси, Стефан Ел Шаарауи, Един Джеко, Ченгиз Юндер