Футболистът на Манчестър Сити Рахийм Стърлинг е уверен, че ще бъде готов за срещата с Реал Мадрид на 26 февруари в първи 1/8-финален двубой от Шампионската лига. Англичанинът напусна принудително терена при загубата с 0:2 от Тотнъм на 2 февруари в 83-та минута. Според испанския вестник „AS“ резултатите от тестовете показват, че контузията не е толкова тежка, колкото се смяташе.

Към настоящия момент Стърлинг вярва, че ще бъде на разположение за отбора на Пеп Гуардиола за тежкия сблъсък на „Сантяго Бернабеу“. На англичанина му беше позволено да отиде на почивка по време на зимната пауза във Висшата лига. Това е малка подробност, но важна за това как Сити се отнася към ситуацията.

Липсата на Стърлинг не е маловажен проблем. Говорим за ключов играч в системата на Пеп Гуардиола. Той е най-креативният що се отнася за създаване на голови ситуации в състава с 26 досега през сезона (20 гола и шест асистенции). Единствено Агуеро с 21, се приближава до крилото.