Дея Спорт се класира за 1/16-финалите на третия по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп".

Бургазлии се наложиха над гостуващия Триглав Кран (Словения) с 3:1 (25:22, 25:15, 20:25, 25:20) в среща-реванш от първия кръг на надпреварата. Двубоят в зала "Младост" продължи точно 100 минути.

В първия мач като гост Дея Спорт също спечели с 3:1 и в следващата фаза ще играе с френския Сен Назер. Първият двубой ще бъде на 28 ноември във Франция.

Българският тим изигра силни първи два гейма, в които доминираше. Волейболистите от Бургас започнаха по-слабо третата част и изоставаха с 3:12, след като старши треньорът Франческо Кадеду даде шанс за изява на някои от резервите. До края домакините се опитаха да намалят пасива си, успяха да го направят до 20:24, но съперниците им затвориха частта със следващата си атака.

В четвъртия гейм играта беше равностойна. Отборът на Дея Спорт поведе с 12:10, гостите изравниха 18:18, но след това българите спечелиха четири поредни точки и без проблеми затвориха мача.

Закари Паланкай-Омошеби беше най-резултатен за успеха с 13 точки, по 9 добавиха Валентин Братоев и Матеус Коща.

За гостите се отличи Неманя Перуничич с 15 точки.