Победителят от последните две издания на Шампионската лига по волейбол – ЗАКСА, е близо до трети пореден финал в турнира. Полският тим победи Перуджа с 3:1 гейма в първата среща от полуфиналния им сблъсък.

Убедителният успех означава, че ЗАКСА се нуждае от само два гейма на реванша след седмица в Италия, за да стигне до спора за трофея, който защитава. Поляците успяха да неутрализират всички силни страни в играта на Перуджа, макар преди този мач италианският отбор да имаше само две загуби във всички турнири от началото на сезона.

С агресивния си начален удар ЗАКСА не позволи на съперника си да покаже обичайното си ниво като под възможностите си се представи звездата на гостите – Вилфредо Леон.

За домакините над всички беше Бартош Беднож, който завърши с 23 точки и беше избран за Играч на мача. Срещата беше ръководена от българския съдия Ивайло Иванов.

Другият полски тим – Ястжембски, взе отличен аванс срещу Халкбанк след победа с 3:1 гейма като гост във втория полуфинал.