Алианц Милано с Матей Казийски в редиците си се наложи над ПАОК Солун с 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) в първи осминафинал в турнира за Купата на CEV, игран в Каляри. Опитният българин се отличи с 13 точки за успеха - 9 от атака, 3 аса, една блокада, както и 60% успеваемост при посрещането. Казийски бе най-резултатен за отбора си, а в мача само бившия волейболист на Нефтохимик Аксел Трухчев, който сега играе за ПАОК, бе по-резултатен с 14 точки.

Реваншът между двата тима е след седмица в Солун, като на тима от Милано му трябват два гейма, за да продължи напред.

Милано Атина с Боян Йорданов победи германския Дюрен с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:23) като гост и направи сериозна крачка за класирането си на четвъртфиналите за Купата на CEV. Йорданов реализира 13 точки за успеха на тима си - всички от атака, като с повече точки от тима му се отчета само Педро Меркадо - 20. / БТА