Отборът на Реал Мадрид постигна победа с 3:0 при домакинството си на Реал Сосиедад от 20-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за успеха бяха дело на Матео Ковачич, Кристиано Роналдо и Алваро Мората.

Успехът бе втори пореден за тима от „Сантиаго Бернабеу“ в Примера след поражението от Севиля в 18-ия кръг. С прибавените три точки, момчетата на Зинедин Зидан са лидер в класирането с 46. „Белите“ са с мач по-малко от своите преследвачи Барселона и Севиля, които имат по 42 пункта.

Същевременно Реал Сосиедад е пети с 35.

Реал Мадрид започна сравнително добре срещата, като още в 13-ата минута момчетата на Зизу стигнаха до добро положение. Лукас опита хитър пас в наказателното поле, но идеята му явно бе разгадана от Херонимо Руйи, който успя да се намеси навреме и да пресече опасността. Последваха силни минути за гостите. В 16-ата минута на Давид Силва Вилиан Хосе изпълни по чудесен начин фаул, но Кейлор Навас демонстрира добър рефлекс и успя да избие топката в корнер. От ъгловия удар не произлезе нищо. В 23-ата минута пък Серхио Каналес получи добър пас в пеналта, но пропиля златна възможност да изведе Сосиедад напред.

Три минути след това Тони Кроос и Лукас комбинираха добре помежду си, но ударът на Васкес мина над гредата.

„Кралете“ излязоха напред в резултата в 38-ата минута. Кристиано Роналдо изведе добре Матео Ковачич отдясно по атаката, а с хубав диагонален удар хърватинът прати топката в долния десен ъгъл на Руйи – 1:0.

В самия край на първата част гостите можеха да възстановят равенството. Хуанми получи отличен пас в наказателното поле, стреля, но топката мина встрани от десния стълб.

След почивката, в 50-ата минута, Кевин Родригес бе в центъра добра атака за Сосиедад, но домакинската отбрана се справи със ситуацията. Минута по-късно преднината на „балета“ бе удвоена. Матео Ковачич върна жеста на Кристиано Роналдо, като му пусна страхотен пас надясно. Португалецът пое пред наказателното поле, поведе си топката, нахлу и с мощен удар преодоля Руйи за 2:0.

В 73-ата минута попадение на Алваро Мората не бе зачетено заради засада. Малко след това Каземиро се възползва от добро подаване в наказателното поле, опита изстрел, но топката се оказа лесна за Херонимо Руйи.

Гостите останаха с човек по-малко, в 74-ата минута, след като Иниго Мартинес извърши нарушение за втори жълт картон и напусна игра.

Класическото 3:0 оформи Алваро Мората в 82-ата минута. При центриране на Лукас отдясно, Мората чакаше на дясната греда и успя да засече с глава в мрежата на гостите.

В последната минута на редовното време Кристиано Роналдо отбеляза, но реферът бе маркирал засада.