Реал Мадрид победи Алавес с 5:0 в двубой от 36-я кръг на Ла Лига. Попаденията за домакините бяха дело на Федерико Валдерде, Джуд Белингам, който направи и две асистенции, Арда Гюлер се разписа също веднъж, а Винисиус Жуниор реализира два гола. "Белия балет" се забавляваше на терена и изцяло доминираше, като създаде над 20 голови положения и владееше топката над 70% от времето. Алавес също показа атакуваща игра, но липсваше прецизност в завършващата фаза, а и Тибо Куртоа блесна с няколко чудесни спасявания. С тази победа Реал Мадрид остава на първа позиция, спечелил титлата, с 93 точки, докато Алавес е на 11-а позиция с 42 пункта на сметката си.

Getty/Gulliver images
40 снимки

Още в 10-а минута Реал Мадрид успя да отбележи. Джуд Белингам посрещна перфектно центриране от Тони Кроос дълбоко в наказателното поле и го овладя с добро първо докосване. Последва точен шут, пратил топката във вътрешната страна на дясната греда - 1:0 за Реал Мадрид.

В 27-а минута Едуардо Камавинга постави топката на тепсия за Винисиус Жуниор, който отбеляза лесно със завършващ удар отблизо и не остави шанс на противниковия вратар да се намеси - 2:0 за Реал Мадрид. Превъзходството на "белия балет" продължи и в продължението на първата част Джуд Белингам намери Федерико Валверде, който преодоля съперника си на границата на наказателното поле и нанесе страхотен удар в горния десен ъгъл - 3:0 за Реал Мадрид.

В 55-а минута Ферлан Менди се свлече в наказателното поле след съпрекосновение със защитник, но съдията даде знак играта да продължи. Само две минути след това Алавес имаше най-добрият си шанс дотук през двубоя, след като прехвърлящо подаване намери непокрития Янис Хаджи, който овладя с добро първо докосване и шутира към долния десен ъгъл, но вратарят Тибо Куртоа блесна с фамозно спасяване.

В 70-а минута Винисиус Жуниор беше изведен от Джуд Белингам, като английският национал достави перфектния си пас за пореден път, а бразилецът демонстрира хладнокръвието си и стреля в горния ляв ъгъл, за да отбележи второто си попадение в мача - 4:0 за Реал Мадрид.

Само четири минути по-късно Родриго връхлетя върху неадресиран пас в наказателното поле и нанесе страхотен удар ниско в средата на целта, но Хесус Овоно го очакваше и направи брилянтно спасяване.

В 81-а минута Арда Гюлер изстреля отскочила топка, попаднала в него в наказателното поле, в долния десен ъгъл на вратата, за да вкара пореден гол с екипа на "белия балет" - 5:0 за Реал Мадрид.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 23. Ферлан Менди, 3. Едер Милитао, 6. Начо, 2. Дани Карвахал, 15. Федерико Валверде, 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 7. Винисиус Жуниор

Алавес: 31. Хесус Овоно, 3. Рубен Дуарте, 16. Рафа Марин, 5. Абдел Абкар, 2. Андони Горосабел, 10. Янис Хаджи, 8. Антонио Бланко, 6. Андер Гевара, 7. Алекс Сола, 11. Луис Риоха, 32. Саму Омородион