Привържениците на Арсенал изживяха една от най-добрите вечери в своята история, побеждавайки с 3:0 Реал Мадрид в първи четвъртфинален двубой от Шампионската лига. Това отприщи настроението сред „артилеристките“ привърженици, които така и не са виждали своя отбор със значим европейски трофей в клубната история, но във вторник вечер футболистите на отбора изнесоха отлично представяне срещу актуалния европейски шампион.
В социалните мрежи се появиха видеа как фенове на Арсенал се подиграват и смеят в лицето на фенове на „кралския клуб“. За щастие, из лондонските улици не се стигна до грозни сцени след тези прояви.
Arsenal fans goading Madrid fans outside The Emirates last night…
— Football Away Days (@FBAwayDays) April 9, 2025
🫣 pic.twitter.com/dBpgj6mVyA
Арсенал има аванс от три гола преди реванша на „Сантиаго Бернабеу“ другата седмица. Попаденията бяха дело след два фамозни фала от Деклан Райс, а третият гол беше дело на Микел Мерино.