Реал Мадрид отстъпи лидерската позиция в Примера дивисион след малко очаквана грешна стъпка на "Сантяго Бернабеу" срещу средняка Лас Палмас. Мачът завърши 3:3, но "белите" трябва да се радват, че изковаха поне точката, защото пет минути преди края изоставаха с 1:3 и бяха с човек по-малко.

Изключителната им борбеност обаче се отплати и с две късни попадения на Кристиано Роналдо те изковаха поне точка, която може да се окаже решаваща в битката с Барселона и Севиля. Преди това Иско беше открил преди почивката, но с голове на Домингес Танаусу, Джонатан Виера от дузпа и Кевин-Принс Боатенг островитяните докосваха сензацията.

При 1:1 в началото на втората част Гарет Бейл беше изгонен с глупав червен картон за удар без топка срещу съперник в собствената половина, а два гола на Алваро Мората не бяха зачетени заради засади. В крайна сметка след това огромно зрелище двата тима си взеха по точка, което все пак е малко утешение за Реал в тази бурна вечер.

Освен това момчетата на Зинедин Зидан подобриха рекорд на Барселона за най-много поредни мачове с отбелязан гол във всички турнири, като вече имат 45 на сметката си и серията им продължава.

Мачът започна изключително бурно и още в 8-та минута Реал поведе с 1:0 с гол на Иско. Испанецът получи много добър пас зад защитата от Матео Ковачич и хладнокръвно преодоля стража на островитяните, за да открие резултата. Но последва светкавичен отговор от страна на гостите.

Още в 10-та минута те направиха 1:1, когато Давид Симон намери Домингес Танаусу, той с един финт литна защитниците около себе си и си откри позиция за стрелба. И беше безпощадно точен за изравняването.

Веднага след това за втори път беше отменен гол на Мората и пак заради засада. Играчите на Реал дълго спореха за тънката ситуация, но реферите бяха непреклонни и така статуквото се запази. То остана непроменено до почивката, а веднага след нея последваха доста емоционални моменти.

В 48-та минута Гарет Бейл си изпроси най-глупавия червен картон, след като в продължение на няколко метра преследваше съперник, за да го фаулира и накрая, след като го стори, го удари без топка и логично беше изгонен.

Малко след това последва нов удар по амбициите на Реал. В 55-та минута Джонатан Виера опита центриране в наказателното поле на мадридчани, а хвърлилият се на земята Серхио Рамос почти прегърна топката - безапелационна дузпа за Лас Палмас. От 11-те метра Виера направи обрата пълен - 2:1.

Само четири минути по-късно островитяните нанесоха съкрушителен удар. Виера пусна 50-метров пас напред към откъсващия се Кевин-Принс Боатенг, той имаше и малко късмет, за да преодолее Кейлор Навас и на празна врата да направи 3:1.

Въпреки че бяха с човек по-малко, "белите" се хвърлиха ва банк напред. И в 70-та минута стигнаха до гол, отново чрез Алваро Мората, но той беше отменен заради изключително спорна засада на Кристиано Роналдо, дори може би несъществуваща. Малко след това и Карим Бензема пропусна, но развръзката остана за последните минути.

Натискът на Реал се материализира в 86-та минута, когато Кристиано Роналдо намали от доста спорна дузпа. Тогава негово центриране се отклони от ръката на защитник на Лас Палмас, който не игра умишлено с топката. Но реферът прецени, че има достатъчно основание да покаже бялата точка и от нея Роналдо намали.

Това не беше всичко обаче! Драматичната развръзка пак остана за 90-та минута, когато португалецът направи 3:3, след като засече с глава перфектно центриране на Хамес Родригес и прониза стража.

За повече обаче нямаше време и в крайна сметка двата тима стигнаха до равенство в този зрелищен мач. Със спечелената само една точка Реал отстъпи върха на Барселона и има 56 на сметката си, с една по-малко от каталунците. Но мадридчани имат и мач по-малко срещу Селта като гости. Лас Палмас остава 12-и с 29 точки и спокойно доиграва сезона.