Тимът на Ейбар постигна първата си победа през новия сезон, побеждавайки гостуващия Севиля със зрелищното 3:2 на своя „Мунисипал де Ипуруа”. Още по-вълнуващото е, че това стана след пълен обрат, след като домакините губеха в резултата до 65-ата минута на срещата.

Още в 11-ата минута андалусийците излязоха напред в резултата, когато Жордан пусна извеждащ пас за Окампос, а нападателят прокара топката между краката на Димитрович, за да открие. Севилците удвоиха своя актив в 33-ата минута, когато Окампос асистира перфектно за Оливер Торес, който отблизо трудно можеше да сбърка – 2:0.

Домакините получиха дузпа, когато Ореяна бе съборен и лично той си вкара наказателния удар, намалявайки резултата. Малко над десет минути по-късно вратарят Вацлик и Диего Карлос се сблъскаха за висока топка, а Педро Леон от малък ъгъл изравни на „Ипуруа” – 2:2.

Този гол сякаш стъписа гостите и те вече губеха в резултата в 82-ата минута. Тогава Валдес Диас стреля директно от свободен удар, от който се очакваше центриране и прати топката точно до левия страничен стълб на Томаш Вацлик – 3:2.

Успехът изниса Ейбар от зоната на изпадащите преди изиграването на останалите срещи и те заемат 17-ото място с пет пункта, докато Севиля остана 7-и с десет точки след шест мача.