Реал Мадрид постигна изключително важен обрат срещу Севиля в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Срещата на „Бернабеу” завърши 2:1. Гостите поведоха с гол на Рафа Мир в 12-ата минута, а в 32-ата минута Карим Бензема изравни. В 87-ата минута Винисиус донесе успеха на „белите” със страхотно изпълнение.

Двата отбора изиграха страхотен мач с много бързо темпо. Гостите имаха няколко добри възможности през първото полувреме чрез Лукас Окампос, а в продължението на мача Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително след удар с глава на Томас Дилейни. От своя страна „белите” изиграха силно второ полувреме, когато изковаха и успеха си.

Така „лос бланкос” увеличиха аванса си на върха във временното класиране с 4 точки пред втория Атлетико Мадрид. „Кралете” вече имат 33 точки. Севиля е 4-и с 28 точки.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Първата добра възможност се откри пред домакините. Карвахал получи отдясно и намери Винисиус на границата на наказателното поле. Бразилецът отправи удар, който беше неточен. В 12-ата минута гостите поведоха. Рафа Мир беше оставен непокрит на дузпата след центриране от корнер. Нападателят насочи неспасяемо топката във вратата с глава.

Само две минути по-късно Севиля можеше да вкара второ попадение. Рафа Мир стигна до топката след груба грешка на Дани Карвахал. Нападателят елиминира Куртоа и отправи удар, който Дейвид Алаба изби от голлинията. Кълбото отново се озова в Мир, но вратарят на "лос бланкос" този път се намеси и изби. В 16-ата минута мощен удар на Алаба от далечна дистанция мина опасно покрай вратата.

В 27-ата минута Бензема получи отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас. Диего Карлос опита да изчисти, но топката попадна във Винисиус. Бразилецът отправи слаб удар, който не затрудни Боно. Три минути по-късно гредата спаси Реал. Лукас Окампос проби през центъра и отправи страхотен удар от около 15 метра, но топката срещна напречната греда.

В 32-ата минута "кралете" стигнаха до изравнителен гол. Едер Милитао получи около центъра на терена, напредна и нанесе мощен удар. Боно опита да улови, но не успя, а топката срещна гредата. Карим Бензема беше най-съобразителен и от няколко метра нямаше как да сбърка.

В 36-ата минута Окампос навлезе в наказателното поле и падна след леко съприкосновение с Алаба. Главният рефер обаче прецени, че няма никакви основания да посочи бялата точка. В 45-ата минута Реал изгради отлична атака, която завърши с опасен удар на Марко Асенсио над вратата. В продължението на първата част Окампос отново беше близо до гол. Аржентинецът засече с глава остро центриране на Гонсало Монтиел, но Куртоа се справи и улови.

Първата по-добра възможност за един от двата отбора през втората част се откри пред домакините. Асенсио получи отдясно и навлезе навътре, за да отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 70-ата минута "белите" организираха бърза контраатака. Винисиус пое топката на центъра, стигна до наказателното поле и отправи удар, който беше неточен. Пет минути при въздушно единоборство между Диего Карлос и Едуардо Камавинга, топката се удари в ръката на бразилеца. Футболистите на Реал поискаха дузпа, но такава не беше отсъдена. В 83-ата минута пред Реал се откри нова възможност за гол. Дейвид Алаба засече от воле центриране от пряк свободен удар на Тони Кроос, но прати топката над вратата.

"Лос бланкос" нанесоха своя удар в 87-ата минута. Тогава Винисиус получи отлично подаване от Каземиро отляво. Бразилецът овладя, със страхотен рейд навлезе навътре и с брилянтен удар в горния ляв ъгъл матира Боно за 2:1. В добавеното време на срещата Куртоа показа завиден рефлекс. Белгийският страж се намеси решително, след удар с глава от няколко метра на Томас Дилейни. Вратарят на севилци Боно се беше включил в атака и пропусна да изравни резултата, разминавайки се с топката.

Реал М – Севиля 2:1

0:1 Рафа Мир (12)

1:1 Карим Бензема (32)

2:1 Винисиус (87)

Реал М: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал (90 - 17. Лукас Васкес), 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди, 14. Каземиро, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич (73 - 25. Едуардо Камавинга), 20. Винисиус (90 - 6. Начо), 11. Марко Асенсио (73 - 15. Феде Валверде), 9. Карим Бензема

Треньор: Карло Анчелоти

Севиля:  13. Боно, 2. Гонсало Монтиел, 23. Жул Кунде, 20. Диего Карлос,  19. Маркос Акуня, 8. Жоан Жордан ( 82 - 14. Оскар), 25. Фернандо Регес, 10. Иван Ракитич (71 - 18. Томас Дилейни), 5. Лукас Окампос, 24. Папу Гомес (81 - 21. Оливер Торес), 12. Рафа Мир

Треньор: Хулен Лотепеги

Ж.к: Тони Кроос, Дани Карвахал, Каземиро (Реал)Маркос Акуня, Гонсало Монтиел, Лукас Окампос (Севиля)

Съдия:  Хосе Санчес

Стадион: „Сантиаго Бернабеу”