Реал Мадрид и Алавес играят при резултат 3:0 в мач от 7-ия кръг на испанското първенство. Срещата започна в 22:00 часа и се играе на „Сантяго Бернабеу“.

Двубоят започна вихрено. Още в 54-ата секунда на мача Лукас Васкес засече топката в мрежата на съперника за 1:0.

В 22-ата минута Реал Мадрид оформи много бърза атака прз центъра, завършила чрез Килиан Мбапе, но френският нападател се оказа в засада, което попречи на тима на увеличи преднината си.

В 39-ата минута на мача Килиан Мбапе вече успя да реализира попадение от редовна ситуация. Френският национал направи двойно с Джуд Белингам демонстрирайки невероятна класа и умения с топката, за да може да завърши по блестящ начин за 2:0. Това е 5-ият гол за френския футболист в испанското първенство.

Веднага след подновяването на срещата след почивката, в 48-ата минута Родриго направи страхотен рейд отдясно и с премерен диагонален удар вкара за 3:0.

Ендрик, който се появи като резерва беше близо до попадението в 72-ата минута, но ударът му срещна гредата след рикошет в крака на защитник.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Рюдигер, Милитао, Менди, Чуамени, Валверде, Белингам, Родриго, Винисиус, Мбапе

Алавес: Сивера, Новоа, Абкар, Моуриньо, Диара, Санчес, Протесони, Бланко, Лука, Конечни, Вийялибре