Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 5:3 в полуфинален сблъсък за Суперкупата на Испания, който се играе в Рияд. Попаденията за "дюшекчиите" бяха дело на Антоан Гризман, Марио Емросо, а Антонио Рюдигер си отбеляза автогол. За "белия балет" точни бяха Антонио Рюдигер, Ферлан Менди, Дани Карвахал, Браим Диас, а Стефан Савич си отбеляза автогол. Двубоят бе изключително интригуващ, като и двата отбора опитваха да атакуват, но в крайна сметка Реал Мадрид създаде повече положения и по-качествено такива, като заслужено се поздрави с успеха.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на световния футбол Франц Бекенбауер.

Още в 7-а минута резултатът бе открит, след като "дюшекчиите" изпълни корнер, а Гризман изпрати чудесно центриране към Марио Ермосо, който нанесе удар с глава, а Кепа не успя да помръдне, гледайки как топката влиза във вратата му - 1:0 за Атлетико.

Реал успя да отговори в 20-а минута, след като "белия балет" също бе клиничен при корнер. Лука Модрич центрира, а Антонио Рюдигер успя да се отскубне от противниковия играч и надскочи отбраната на съперника, за да заботе топката с глава в мрежата на Облак - 1:1.

В 30-а минута Карвахал получи отдясно и центрира опасно по земя в наказателното поле, а там се бе включил Ферлан Менди, който много технично отклони топката, за да остави безпомощен стража на Атлетико - 2:1 за Реал Мадрид.

В 37-а минута Антоан Гризман пое топката по превъзходен начин и се озова около трима играчи в бяло, а френският нападател отигра с пета, след което отправи мощен удар извън наказателното поле, за да отбележи феноменален гол - 2:2.

Малко преди края на първата част Родриго имаше страхотна възможност в малкото наказателно поле и шутира по трева в средата на вратата, но Облак бе добре позициониран и успя да спаси.

В 54-а минута Диаш Лино си освободи пространство в наказателното поле след точно подаване и отправи удар, преминал малко встрани от дясната греда. Петнайсетина минути след това Карвахал имаше огромна възможност. Той получи топката от свободен удар и я овладя с чудесно първо докосване, след което отправи истински снаряд отблизо към средата на вратата, но Облак парира с добро спасяване.

В 78-а минута Антонио Рюдигер имаше лоша комуникация между Антонио Рюдигер и Кепа, а Алваро Мората също допринесе за това, като пречеше на вратаря на Реал Мадрид, за да се стигне до автогол на германския защитник - 3:2 за Атлетико Мадрид

В 85-а минута Винисиус направи добър пробив и стреля от чудесна позиция, но Облак отрази, Белингам връхлетя и опита добавка, но ударът бе блокиран от защитник през самата голлиния. Дани Карвахал обаче също бе там и изстреля отскочилата топка, попаднала при него в горния ляв ъгъл на вратата - 3:3.

Във втората минута на добавеното време Браим Диас беше неоловоим, проправяйки си път в пеналтерията, но ударът му беше лишен от малко точност и прелетя на косъм встрани от лявата греда.

През първото продължение нямаше интересни ситуации пред някоя от двете врати. В 116-а минута Реал Мадрид организира добра атака, а Карвахал центрира от десния фланг към Хоселу, който сякаш не насочи топката, а бранителят Стефан Савич си отбеляза злощастен автогол - 4:3 за Реал Мадрид.

Във втората минута на добавеното време на второто продължение "белия балет" организира контраатака, а Облак бе излязал в предни позици, което позволи на Браим Диас да напредне с топка в крака и да отправи далечен удар към опразнената врата, който се превърна в гол и реши окончателно сблъсъка - 5:3.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 25. Кепа, 23. Ферлан Менди, 6. Начо, 22. Антонио Рюдигер, 2. Дани Карвахал, 5. Джуд Белингам, 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Фалверде, 10. Лука Модрич, 7. Винисиус, 11. Родриго

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак, 22. Марио Ермосо, 2. Хосе Хименес, 15. Стефан Савич, 12. Диаш Лино, 8. Саул Ниес, 6. Коке, 5. Родриго де Пол, 14. Маркос Йоренте, 7. Антоан Гризман, 19. Алваро Мората