Реал Мадрид постигна победа над Реал Сосиедад с 3:1 в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига, но се наложи да обръща резултата.

Гостите съумяха рано да матират своите домакини, след като още в 3-ата минута Хосе Вилиан матира стража на "белия балет" Тибо Куртоа. Малко по-късно Азар пропусна да се разпише

Реал се посъвзе и изравни резултата в 37-ата минута, когато Карим Бензема прониза вратата на съперника, засичайки центриране на Модрич от пряк свободен удар.

В 48-ата минута нещата са поуспокоиха, тъй като Федерико Валверде направи резултата 2:1, след като се възползва от пас на Модрич и след като кълбото се отклони от бранител на гостите матира вратаря.

Точка на спора сложи Лука Модрич с попадение в 74-ата минута на срещата, който се възползва от асистенция на Бензема и с топовен шут прониза вратата на Валядолид.

След този успех Реал има равни точки с Барселона, като и двата тима имат по 28, а Сосиедад е на 5-ото място с 23.