Еден Азар отново получи травма, след като напусна терена по-малко от 30 минути след началото на двубоя с Алавес, загубен от Реал с 1:2.

Белгиецът е съпътстван от контузии след присъединяването си към „белия балет“ от Челси през 2019 и все още не е играл четири поредни мача за тима. Двубоят срещу Алавес бе третият за атакуващия полузащитник от началото на сезона в Ла Лига, но той бе заменен след едва 28 минути.

Не стана ясна причината за смяната, но той може да бъде изправен пред нов престой в лазарета на Кралския клуб. Азар игра за първи път този срещу Борусия Мьонхенгладбах в края на октомври и впоследствие сложи край на суша от 392 дни без попадение срещу Уеска. Но след това той пропусна мачове заради коронавирус и се завърна в игра през уикенда.